S televíziou v mobile je cestovanie príjemnejšie

0
1028
s televíziou v mobile
s televíziou v mobile

Čas letných dovoleniek je v plnom prúd. To znamená, že čoraz viac cestujeme nielen do zahraničia, ale aj po celom Slovensku. Niektorí cestujú radi vlakom, lietadlom či autobusom, iní uprednostňujú svoje vlastné auto. Každý spôsob dopravy má však svoje výhody i nevýhody.

Mnohí ešte stále váhajú, či sa na dovolenku radšej vybrať verejnou dopravou alebo vlastným autom. Na prvý pohľad sa cestovanie autom môže zdať ako veľmi pohodlný spôsob prepravy do cieľovej destinácie. S autom totiž získavate väčšiu flexibilitu. Môžete ho zastaviť kedykoľvek, keď dostanete hlad alebo potrebujete ísť na toaletu. Keď dorazíte do cieľovej destinácie, nie ste odkázaní na výlety, ktoré ponúka cestovná kancelária, môžete sa jednoducho sami vybrať spoznávať krajinu vtedy, keď budete mať na to chuť.

Nevýhodou je dlhšie cestovanie

Nie všetci však obľubujú cestovanie autom. Hlavne v prípade, keď sa chystáte niekam k moru alebo inde do zahraničia, môže byť cesta autom veľmi zdĺhavá a únavná. Počas celej cesty musíte byť ako šoféri maximálne sústredení a nemôžete sa nechať ničím rozptyľovať. Dôležité je nezabúdať na pravidelné prestávky, aby sa cestujúci mohli trochu prejsť a lepšie si prekrviť celé telo. Po dlhej ceste autom totiž dokáže byť človek poriadne unavený a dolámaný.

S verejnou dopravou môže byť väčšia zábava

Cestovanie verejnou dopravou vám prináša zase úplne iné možnosti. Keď cestujete vlakom, lietadlom alebo autobusom, nemusíte sa vôbec sústrediť na cestu a stačí, ak sa budete sústrediť na to, aby vám cesta čo najrýchlejšie ubehla. Môžete si čítať knihy alebo časopisy, prípadne pozerať filmy na tablete alebo mobile. Stále populárnejším spôsobom trávenia času pri cestovaní je sledovanie televízie v mobile. Vybrať si môžete z obľúbených programov a žánrov, vďaka čomu vám cesta ubehne veľmi rýchlo. Nesmiete si však zabudnúť so sebou pribaliť nabíjačku alebo aspoň power banku, lebo inak môžete o zábavu prísť dosť skoro.

Aj verejná doprava môže byť zdĺhavá

Je celkom bežné, že sa kvôli verejnej doprave nedostanete na svoje vysnívané miesto tak, ako ste dúfali. Vlaky či autobusy môžu meškať z rôznych technických alebo dopravných dôvodov. Čakanie na správny autobus, vlak alebo lietadlo vám však určite spríjemní internet v mobile. Či už sa rozhodnete pre hranie rôznych hier, počúvanie hudby či sledovanie televízie, je len na vás. Jediným obmedzením môže byť predplatené množstvo dát alebo batéria vášho mobilu, ktorá sa pri veľkej aktivite môže pomerne rýchlo vybiť.

Ako funguje TV v mobile?

Je to celkom jednoduché. Najskôr je potrebné si stiahnuť aplikáciu a rozhodnúť sa, či sa uspokojíte s menším počtom kanálov, alebo si radšej priplatíte za viac. Televíziu môžete pozerať okamžite a neobmedzene za mesačný poplatok už od 3,99 eura. Okrem pozerania TV v mobile môžete televíziu pozerať aj na tablete, na pc alebo na notebooku. Výhodou viacerých zariadení je to, že sa nemusíte nikomu prispôsobovať. Každý člen rodiny môže pozerať to, čo zaujíma jeho – či už je to športový zápas, romantický film, animované rozprávky alebo dokumentárne filmy.

TV v mobile prináša rôzne vychytávky

Okrem toho, že sledovanie obľúbeného programu v mobile je veľmi pohodlné a jednoduché, prináša aj niečo naviac. Ak niečo dôležité premeškáte, môžete si program pretočiť alebo dokonca pustiť z archívu. Možné je tiež urobiť si záznam a program si prehrať vtedy, keď naň budete mať chuť a čas.

Dostupnosť a možnosti TV v mobile

Moderný spôsob zábavy pri cestovaní je čoraz populárnejší, a preto sa aj v tejto oblasti na trhu vytvorila nadštandardne bohatá ponuka služieb. Vybrať si v súčasnosti môžete z viac ako 8 aplikácií, ktoré vás zbavia obáv z dlhého a nudného cestovania. Nie je žiadnou raritou, že takmer každý veľký operátor ponúka svoju vlastnú mobilnú televíziu. Sledovať ju môžete na zariadeniach iOS aj Android. Mobilné aplikácie jednotlivých operátorov sa líšia ponukou televíznych kanálov a tiež dostupnosťou služby. Niektoré sú dostupné iba pre existujúcich zákazníkov, iné sú pre všetkých.

Ako si vybrať z bohatej ponuky?

V prvom rade sa musíte rozhodnúť, či chcete používať zadarmo službu priamo od svojho operátora, alebo si radšej priplatíte za TV v mobile od niekoho iného. Pri výbere si určite porovnajte ceny a tiež množstvo programov, ktoré budete mať za túto cenu k dispozícii. Ak ste milovníkom športu, zamerajte sa na aplikáciu a operátora, ktorý poskytuje služby presne pre vás na mieru. Pri výbere tej najlepšej TV v mobile podľa vašich predstáv si určite všímajte aj kvalitu vysielania. V prípade smartfónov s iOS sa môžu totiž niektoré aplikácie zdať dosť zastarané a málo prehľadné. Vyberajte si preto tak, aby ste pri sledovaní televízie boli maximálne spokojní a užívali ste to najväčšie pohodlie za čo najlepšiu cenu.