Rozhodli ste sa pre výmenu okien? Stavte na prvotriednu kvalitu a nádherný dizajn!

0
1335

Ak ste sa konečne odhodlali pre výmenu starých okien za nové, jednoznačne vás v tomto nápade podporíme a poradíme, na čo sa pri výbere zamerať. Je v podstate jedno, či pôjde o okná určené do novostavby alebo do staršieho domu, ktorý je čerstvo po rekonštrukcií. Treba mať na pamäti, že okná zásadným spôsobom ovplyvnia kvalitu vášho bývania, a práve preto je dôležité všímať si jednotlivé vlastnosti okien, no taktiež si vybrať spoľahlivého predajcu. Existuje teda niekoľko základných parametrov, ktoré by ste mali zvážiť, aby ste váš výber v budúcnosti neoľutovali.

Priaznivá cena, kvalitný materiál a jedinečný dizajn okien

Cena je pre väčšinu z nás jedným z najdôležitejších kritérií, veď sa niet čomu čudovať. Nikto predsa nemá záujem nakupovať predražené výrobky, ktoré ani z polovice nie sú kvalitné tak, ako by vzhľadom k danej cene mali byť. Ak teda hľadáte kvalitu za rozumnú cenu, jednou z možností sú drevené eurookná, ktoré sú vyrobené z overených materiálov, pričom sú vzhľadovo vhodné do interiéru i exteriéru. Povrchová úprava je ďalším dôležitým kritériom, keďže našim cieľom je okrem iného i vysoká životnosť, čo závisí práve od typu materiálu a povrchovej úpravy. Ak ste zástancom prírodných vecí a uprednostňujete jednoduchosť, drevo je pre vás tou pravou voľbou! Hliník patrí medzi prvotriedne materiály, ktoré sú určené pre mohutnejšie konštrukcie a rozmery zasklenia. Ideálnym riešením sú drevohliníkové eurookná, ktoré vás zaujmú jedinečným dizajnom a výbornými technickými parametrami!

A čo patrí medzi ďalšie výhody eurookien? Špičková tepelná izolácia, maximálna energetická efektivita či dokonca protipožiarne parametre okien, ktoré ponúka spoločnosť Stolárstvo u Kunaja s.r.o.! Eurookná okrem iného nepriťahujú prach, prinášajú vysokú bezpečnosť pri prípadnom požiari a sú jednoducho opraviteľné. Je to predovšetkým kvôli tomu, že ide o ekologický materiál s neobmedzenou životnosťou, ktorý je príjemný na pohľad i dotyk. Ak teda hľadáte špičku z hľadiska pomer cena – hodnota, jednoznačne dajte prednosť eurooknám!

Aké ďalšie kritéria si mám všímať?

Tepelná izolácia priamo ovplyvňuje úsporu energie, ktorú okná užívateľom poskytnú. V tejto súvislosti je dobré zamerať sa nielen na klasické parametre okien ako je stavebná hĺbka či počet komôr, ale aj parametre zasklenia! Je vhodné získať informácie, ktoré sa týkajú priestupu tepla (Uw), keďže kombinácia priestupu rámu so zasklením je z hľadiska úspory energie rozhodujúca charakteristika okna! V konečnom dôsledku je to samotný predajca, ktorý má pri celom nákupe taktiež podstatnú úlohu – mal by vám vedieť správne poradiť, prípadne vysvetliť jednotlivé vlastnosti, ktoré okná vám ako užívateľom poskytnú. Spoločnosť Stolárstvo u Kunaja s.r.o. poskytuje širokú ponuku sortimentu (eurookná, vchodové dvere, interiérové dvere, bezpečnostné dvere, protipožiarne dvere), prvotriednu kvalitu a priaznivé ceny, čo určite oceníte aj vy!