Príprava na plavbu jachtou – Čo si so sebou zbaliť

0
681
Príprava na plavbu jachtou – Čo si so sebou zbaliť
Príprava na plavbu jachtou – Čo si so sebou zbaliť

Počas prvej plavby na jachte je ťažké odhadnúť, čo budete na lodi potrebovať. Niekomu stačí naozaj málo, zbalí plavky a je vybavený na celú dovolenku. O niečo ťažšie to majú rodiny s deťmi. Pri balení si však uvedomte, že na jachte je málo úložného priestoru. Preto sa zbaľte rozumne a zoberte si so sebou len veci, ktoré reálne budete potrebovať.

Keď potrebujete viac priestoru

V prípade, že sa nedokážete pri balení krotiť, dajte prednosť katamaránu pred jachtou. Na katamaráne je veľa priestoru v kajutách i na vonkajšej palube. Kajuty sú vskutku priestranné a v mnohom pripomínajú hotelové izby. Lode na predaj a prenájom v podobe katamaránu patria medzi luxusnejšie plavidlá. Okrem kajút na nich často nájdete jacuzzi či iné relaxačné priestory.

Môžete všetko nechať na agentúru

Služby agentúr, ktoré ponúkajú jachty na predaj a prenájom sú široké. Dokážu naplánovať kompletne celú plavbu. Zoženú vám kapitána, takže nemusíte zisťovať, kto z kamarátov má kurz vodca malého plavidla a kapitánsky kurz. Kúpia pre vás letenky, nakúpia potraviny a samozrejme, že vám radi poradia tiež v oblasti prípravy na dovolenku na jachte. Ak idete na dovolenku cez agentúru, neostýchajte sa spýtať na ich odporúčania v rámci potrieb pre dovolenku na lodi.

Zvážte, kam sa plavíte

Do príprav na plavbu zahrňte informácie o tom, kde budete kotviť. Niektoré prístavné mestečká sú naozaj malé a nenájdete v nich veľké nákupné centrá. V malých, lokálnych obchodoch môže byť problém zohnať obľúbenú kozmetiku alebo príkrmy pre najmenšie deti. S najmenšími deťmi buďte pripravení naozaj na všetko a radšej im zbaľte ich preferovanú stravu.

Základný zoznam pre plavbu na jachte

Zoznam toho, čo si na dovolenku zoberiete zostavte v písomnej forme a postupne si všetky položky odškrtnite. Základom batožiny na dovolenku na jachte sú tieto veci:

  • Oblečenie pre celú rodinu. Okrem plaviek pribaľte aj niečo teplejšie, ak by začalo fúkať. Hodiť sa bude tiež nepremokavá bunda.
  • Topánky nielen na pláž. Ak sa chcete do plachtenia zapájať, nezabudnite na pohodlné športové oblečenie a topánky s protišmykovou podošvou.
  • Všetky lieky, ktoré pravidelne užívate plus lekárničku bežných liekov.
  • Ak sa plavíte s deťmi, pribaľte hračky. No aj dospelým sa zídu spoločenské hry, karty, knihy alebo šnorchel s okuliarmi pod vodu.
  • Budete stále na slnku, takže opaľovací krém s vyšším faktorom a krém po opaľovaní sú nevyhnutné.