Nestihli ste odovzdať diplomovú prácu? Nepokazte si náhradný termín

0
5202

Medzi študentami sa vždy nájde určitá skupina, ktorá z rôznych dôvodov, či už súkromných, finančných, časových, ale aj z lenivosti neodovzdá záverečnú prácu na čas a musí si celú obhajobu aj štátnice posunúť na koniec augusta. Patríte do tejto skupiny? Stále z toho môžete celkom dosť vyťažiť.

Viac času na prípravu

Ruku na srdce. Ako svedomito ste sa pripravovali na štátnice? Popri písaní diplomovej práce je často nemožné absolvovať letné skúškové, porobiť všetky zápočty, odovzdať semestrálne práce a učiť sa aj na samotné štátnice. Reči o tom, že štátnice sú už len zopakovaním vašich doterajších vedomostí sú jedným veľkým klamstvom. Okrem veľkej nálože nového učiva vás čaká spomínanie na vedomosti z prvého ročníka, ktoré vám už dávno vyfučali z hlavy

Očakávajú od vás viac

Kvalitná diplomová práca je 90 % úspechu pri záverečnej obhajobe a štátniciach. Ako na účastníka náhradného termínu bude na vás komisia pozerať dosť povýšenecky a bude od vás čakávať, že keď ste mali navyše celé leto na prípravu vašej diplomovej práce, bude skutočne vypracovaná na 110 % a jej vedecká hodnota prevýši ich očakávania. Využite tieto 2 mesiace na to, aby ste prácu dotiahli do stavu, v ktorom vám naozaj nebudú mať čo vyčítať.

Inšpirujte sa na blogoch pre vysokoškolákov

Neodovzdali ste prácu na čas z dôvodu, že jednoducho neviete, ako pokračovať alebo ako ju dokončiť? Môžete využiť odbornú pomoc alebo sa pokúsiť prácu dopísať samostatne len na základe tipov a trikov od vysokoškolákov, ktorí už štúdium úspešne ukončili. Na blogu nájdete dostatok cenných informácií, ktoré vám pomôžu so zásekmi, vysvetlia vám, ako písať jednotlivé časti práce a poradia vám, na čo si máte dať pozor a na čom vás môže nachytať premotivovaný člen skúšobnej komisie.