Na čo si pri strešnom boxe dať pozor

0
802
Na čo si pri strešnom boxe dať pozor

Upozorníme vás na niekoľko základných faktorov, ktoré by ste mali dostatočne zvážiť skôr, než si vyberiete a zakúpite si strešný box.

Aspekty strešných boxov, ktoré sa neoplatí podceniť

Na začiatok je dôležité vziať do úvahy rozmery daného boxu, ktorý by mal byť kompatibilný s vašim automobilom a nijakým spôsobom by vám nemal prekážať pri jazde ani znemožňovať prístup do kufra, respektíve k úložnému priestoru vozidla. Podľa názoru odborníkov sú praktickejším riešením širšie než dlhšie strešné boxy, ktorých dĺžka by tak nemala prekročiť 210 centimetrov. V opačnom prípade by bol box jednoducho pridlhý pre väčšinu vozidiel typu sedan, kombi alebo van. Nemenej podstatný je účel, za ktorým štandardne plánujete váš budúci box používať. Ak vám postačí na prepravu lyží s palicami, zvoľte si box s objemom 300 litrov. Pokiaľ však máte v úmysle box využívať tiež na transport ďalšieho príslušenstva fanúšikov zjazdového lyžovania, stavte radšej na boxy s objemom pohybujúcim sa okolo 400 litrov.

Dobre si premyslieť vaše požiadavky a potreby je vhodné aj v prípade, že sa práve aktuálne zaujímate o cyklovozíky, ktorých hlavná sezóna bude už čoskoro v plnom prúde. Hlavnými kritériami vášho rozhodovania by pritom mala byť voľba, či máte záujem o detský vozík vhodný pre prepravu jedného alebo dvoch detí a zároveň, či chcete cyklovozík využívať len ako klasický bike set, alebo tiež vo forme kočiarového, prípadne bežeckého setu.

Čo by malo byť súčasťou kvalitného nosiča?

Zabúdať nemožno ani na nosiče na ťažné, pri ktorých tie najpredávanejšie produkty zastupujú produkty Peruzzo Pure Instinct 4 a BuzzRack Quatro. Nosič na ťažné tohto modelu je vybavený rýchloupínacím pákovým systémom s uzamykaním a prakticky sklápať sa dajú tak jeho pozície pre štvoricu bicyklov, ako aj vertikálny rám. Kvalitný nosič by mal byť v ideálnom prípade vyklopiteľný, vyrobený z kvalitného materiálu, ako je napríklad oceľ a nemali by ste mať žiadne problémy pri jeho montáži ani skladovaní. Plusom navyše sú šírkovo nastaviteľné svetlá, odnímateľné ramienka, odolný upínací systém a samozrejme pevná konštrukcia, odolná voči výkyvom počasia.