Ako si zdarma a bez registrácie porovnať poistenie auta online

0
1346
Ako si zdarma a bez registrácie porovnať poistenie auta online

Porovnanie a výber poistenia auta prostredníctvom internetu poskytuje viacero výhod. Úspora času, financií a vybavenie všetkých náležitostí z pohodlia domova sú bezpochyby nesmierne dôležité najmä v období, kedy je odporúčané sa sociálne dištancovať. Poradíme vám, ako si bezpečne porovnať a vybrať poistenie auta online z pohodlia domova.

Postup pre porovnanie a výber PZP

Počet nových zmlúv PZP uzatvorených prostredníctvom internetu stúpol za uplynulý rok približne o polovicu v porovnaní s predchádzajúcim rokom. Je teda zrejmé, že aktuálna situácia s pandémiou ovplyvnila aj trh s poisteniami a viaceré poisťovne venujú viac času a financií práve digitalizácii svojich produktov.

Okrem klasických webových stránok konkrétnych poisťovní však na internete nájdeme aj takzvané kalkulačky PZP, teda aplikácie pre porovnanie ponúk viacerých poisťovní. Kalkulačka PZP disponuje databázou aktuálnych ponúk na trhu a na základe údajov o vozidle zvládne vygenerovať najvýhodnejšie možné ponuky pre konkrétneho majiteľa vozidla.

Pri porovnaní PZP prostredníctvom kalkulačky je vhodné klásť dôraz na výber dôveryhodnej firmy. Aplikácia pre porovnanie PZP, ktorá nevyžaduje registráciu klienta predtým ako zobrazí zoznam ponúk je dobrým základom. Pre porovnanie poistenia vozidla tak stačí zadať EČV a základné údaje o vozidle a jeho majiteľovi do aplikácie.

Ak sa rozhodneme pre výber jednej z ponúk, pri samotnom uzatváraní PZP online je následne potrebné doplniť osobné údaje pre vypracovanie zmluvy.

Výhody PZP online

Uzatvorenie povinného zmluvného poistenia auta online poskytuje viacero výhod:

  • porovnanie všetkých dostupných ponúk poisťovní na jednom mieste
  • prehľadnosť, možnosť výberu a prispôsobenia ponuky
  • systém odporučí najvýhodnejšie ponuky na mieru pre každého klienta
  • lepšie bonusy ako v kamenných pobočkách poisťovní
  • najnižšia možná cena vďaka zľavám za poistenie online (až do výšky 70%)
  • platné doklady o poistení do niekoľkých minút

Správne nastavené povinné zmluvné poistenie dokáže v mnohých situáciách nahradiť havarijné poistenie. Porovnanie viacerých ponúk je preto kľúčové ak hľadáme spoľahlivé poistenie, ktoré pokryje plnú výšku ceny za spôsobené škody.