Kolobežka sem, kolobežka tam. Prečo by ste mali jazdiť na kolobežke

0
1238
Kolobežka sem, kolobežka tam. Prečo by ste mali jazdiť na kolobežke

Pred pár rokmi sme pri pohľade na dospelého človeka jazdiaceho na kolobežke len neveriaco krútili hlavou. Na jednej strane sme v hĺbke duše závideli a na druhej si nevedeli predstaviť sami seba na tomto dopravnom prostriedku. Kolobežky boli skrátka v minulosti považované za hračku pre malé deti. Dnes už našťastie tieto predsudky neplatia, a preto hor sa do kolobežkovania!

Aká kolobežka je pre vás tá pravá

Klasická kolobežka, ktorú musíte ovládať odrážaním je určená pre ľudí túžiacich po naozajstnej zábave a dobrej kondícii. I keď sa to nezdá, jazda na nej je fyzicky náročná a pomôže vám formovať postavu. Na jazdenie na dlhšie trasy, pri jazde do práce alebo do obchodu sa vám zíde elektrická kolobežka. Tento typ kolobežky je poháňaný elektromotorom a je ekologickým dopravným prostriedkom. Ak hľadáte skladnú kolobežku, dá sa zakúpiť model, ktorý je možné poskladať. Pre nadšencov adrenalínových aktivít sú určené freestyle kolobežky. Freestyle kolobežky sú odolné, pevné a zároveň ľahké. Využijete ich na divokú jazdu plnú výskokov a premetov, môžete s nimi jazdiť po schodoch, skákať po obrubníkoch alebo skúšať rôzne triky na U-rampe.

Zapojte sa do kolobežkománie

Klasická kolobežka nie je drahou záležitosťou. Na stránkach e-shopu inSPORTline si môžete vybrať z viacerých modelov určených pre deti i dospelých. Nemusíte sa obávať, že jazdu na kolobežke nezvládnete. Technika jazdy je jednoduchá a po pár minútach si ju osvojíte. Stačí pevne uchopiť riadidlá a odrážať sa nohou. Kolobežka sa dobre ovláda, je bezpečná a výhodou je, že na nej môžete jazdiť aj po chodníku. S vetrom vo vlasoch je jazda naozaj zábavná a budete mať pocit, že ste omladli o niekoľko rokov. Na čerstvom vzduchu si prečistíte myšlienky a vyplavia sa vám do krvi hormóny šťastia. Tak ako každý pohyb, tak aj kolobežkovanie pomáha pri chudnutí, spaľovaní kalórií a posilňovaní svalov. Pri jazde na kolobežka sa spevňujú svaly na nohách, rukách, chrbte a na zadku. Kolobežkovanie pomáha zmierňovať bolesti v panvovej oblasti. Po zvládnutí techniky jazdy začnete zvyšovať rýchlosť, a preto nie je problém použiť kolobežku ako dopravný prostriedok v meste. Zobrať si ju však môžete so sebou kamkoľvek. Je veľmi skladná a ľahká. Naložíte ju do auta, do autobusu a s jazdou sa dá pokračovať za mestom, po cyklotrase alebo hocikde na dovolenke. Kolobežka sa po čase stane vaším neoceniteľným spoločníkom, ktorý vám bude denne prinášať radosť z pohybu.