Kulma na vlasy je dôležitým pomocníkom na ceste k vysnívanému účesu

0
1244

Po kučeravých vlasoch túži nejedna žena. Príroda ich ale nenadelila každej. Vďaka kulmám si môžeme kučeravé vlasy či módne vlny dopriať tiež. Určite však stojí za to zainvestovať do takej kulmy, ktorá ponúka moderné vymoženosti a neničí naše vlasy.

Historické kulmy boli obyčajným železom. To sa rozžeravilo v ohni a naň sa potom namotali vlasy, ktoré sme chceli urobiť vlnitými. Ani novodobé kulmy ešte pred časom neboli príliš odlišnými. Líšili sa síce tým, že sme ich nahriali pripojením k elektrike, k naším vlasom však šetrnými neboli. Pokiaľ takú kulmu máte doma, je čas ju nahradiť konečne tou, ktorá si váži každý náš vlások. Moderné kulmy vedia naviac ponúknuť rôzne funkcie, vďaka ktorým dokážeme vlasy upraviť mnohými netradičnými spôsobmi.

Moderná kulma na vlasy dokáže viac než jej staré predchodkyne

Kulmy vyrába mnoho výrobcov, medzi ktorými vynikajú značky BaByliss a BaByliss PRO. Významnými výrobcami sú tiež Remington, Rowenta, Bellissima, Philips, tiež Braun, Bio Ionic a Wahl Pro. Klasická kliešťová kulma na vlasy už nie je jedinou, ktorú dnes kúpite. Kulmy majú rôzne tvary a funkcie, a tak kúpite tiež kónické kulmy, automatické kulmy, teplovzdušné kulmy, kulmofény, ale tiež trojkulmy a multistylery.

Jednotlivé kulmy sa od seba líšia tiež priemerom hlavice, ktorý ovplyvňuje priemer našich kučier. Dôležitý je však aj typ povrchu. Ten ovplyvňuje, ako rýchlo sa kulma nahreje, či je šetrnou k našim vlasom, a taktiež pre aký typ vlasov sa hodí. Zatiaľ čo titánové kulmy sa hodia pre nepoddajné a tvrdé vlasy, turmalínový povrch je ideálny pre vlasy jemné.

To, ako sa nám bude kulma používať, ovplyvňujú rôzne drobné detaily

Ak si zvolíte model s príliš krátkou prívodnou šnúrou, budete naň zaručene nadávať. Dôležitá je tiež rukoväť, ktorá nesmie kĺzať v ruke, ani sa prehrievať. Odolná musí byť kozmetickým prostriedkom, ktoré na vlasy používame. Každá z nás ocení rýchle nahrievanie kulmy, ale tiež to, že sa zohreje rovnomerne po celej dĺžke. Vhodnou je funkcia automatického vypnutia. Nebudete v práci celý deň trpieť preto, že si nebudete istou, či ste vypla kulmu. Modernou funkciou je ionizácia, ktorá sa stará o zdravé a dobre vypadajúce vlasy.

Kulma na vlasy BaByliss PRO

Za najlepšie na trhu sú považované kulmy na vlasy BaByliss PRO. Tieto profesionálne kulmy ponúkajú tie najmodernejšie technológie a starajú sa nielen o dokonalé vlny či kučery, ale tiež o to, aby pri ich používaní nedochádzalo k poškodzovaniu našich vlasov.

Ktoré produkty od BaByliss PRO neprehliadnuť? Určite sa hodí jedna z klasických kliešťových kuliem s možnosťou regulácie teploty od 130 do 200 °C. Kulma na vlasy BaByliss PRO Curling Iron 2173TTE sa nahreje už do 30 sekúnd a má titánovú a turmalínovú povrchovú úpravu. S kulmou sa perfektne pracuje vďaka otočnému káblu. Zaujímavosťou je veľmi tenučká kulma BaBylis PRO 4Artists Keratin Lustre pre veľmi intenzívne rozvlnenie vlasov. V sortimente BaBylis PRO nechýba ani trojkulma či automatická kulma na vlasy.