Investičné zlato v podobe zliatok s hologramom: aké prináša výhody?

0
1021
Investičné zlato v podobe zliatok s hologramom: aké prináša výhody?
Investičné zlato v podobe zliatok s hologramom: aké prináša výhody?

Investovanie je v súčasnej dobe častou témou, pretože je potrebné zvyšovať hodnotu svojich nasporených financií. Ideálnym spôsobom, ako na to je investovanie. Akcie však so sebou častokrát prinášajú riziká a preto je najlepším riešením investičné zlato, ktoré vyniká v mnohých oblastiach.

Ak si zaobstaráte švajčiarske zlaté zliatky s hologramom, máte vyhraté. Hologram totiž predstavuje patentovanú technológiu, ktorá sa využíva aj na zabezpečenie cestovných pasov vo vyspelých západných krajinách. Hologram je pevne vrazený zo zadnej strany zliatku a nie je ho možné napodobniť. To znamená, že budete vlastniť skutočne originálny produkt s certifikátom, ktorý vám zaručí garanciu rýdzosti a pôvodu zlata.

Diverzifikácia portfólia

Keď sa rozhodnete investovať, v prvom rade by ste mali myslieť aj na diverzifikáciu. Je totiž známe, že rýchle alebo príliš vysoké výnosy si vyžadujú do istej miery aj riziko, s ktorým jednoducho treba počítať. Aj keď je v tomto prípade riziko nižšie ako u klasických akcií, mali by ste si na to dávať pozor a investovať rozumne. Preto sa hneď nepúšťajte, napríklad, do ETF fondov. Tie sú vhodné skôr pre pokročilých investorov.

Vhodné pre každého

Mysleli ste si, že zlato je vhodné len pre bohatých ľudí? Nie je to pravda. V súčasnej dobe si investičné zlato, ako napríklad švajčiarske zlaté zliatky môžete zaobstarať za pár desiatok či stoviek eur. Všetko to závisí od konkrétneho predajcu a od hmotnosti investičného zlata. Je však známe, že cena zlata sa na Slovensku a v Česku výrazne líši. Dokonca, zlato u najlacnejšieho a najdrahšieho predajcu častokrát presahuje aj 10 %. Preto je dobré, pred samotnou kúpou, porovnať si ceny u jednotlivých predajcov a nakupovať hlavne u tých lacnejších, s dobrými referenciami a ktorí majú zlato skladom.