Inšpirácia pred kúpou postele – 3 najobľúbenejšie typy postelí

0
732
Inšpirácia pred kúpou postele - 3 najobľúbenejšie typy postelí

Posteľ. Miesto, kde prežijeme väčšiu časť nášho života. Miesto, ktoré musí byť pohodlné. Pri výbere postele stoja pred kupujúcim mnohé otázky. Prvou je, aký materiál a typ postele kúpiť. Inšpirácií nikdy nie je dosť, a preto vám prinášame prehľad troch najobľúbenejších typov postelí.

Drevené postele

Drevené postele sú stále favoritom väčšiny ľudí. Pozor však na to, že nie je všetko drevo, čo sa ako drevo tvári. Dobre si overte či ide o masív, lamino alebo dyhu. Niežeby lamino alebo dyha boli z hľadiska vzhľadu ďaleko od dreva, ale ide o kvalitu tohto materiálu. Lamino i dyha vás potešia jednoduchou údržbou a veľkým výberom farieb. S masívnou posteľou budete mať istotu, že celý život nemusíte kupovať nový rám postele. Mnohým ľuďom však nevyhovuje, že drevené postele sa zväčša vyrábajú len ako samostatný rám. Znamená to, že budete musieť dokúpiť matrace a rošty. Drevené postele okrem jedinečného vzhľadu prinášajú do spálne pocit útulnosti a sú navyše zdravotne neškodné.

Čalúnené postele

Postele s prívlastkom čalúnené patria medzi obľúbený nábytok ľudí, ktorí preferujú moderný štýl bývania. Tieto postele sa predávajú v jednom kuse. Znamená to, že ich kúpite a rovno môžete sladko spať. Nemusíte kupovať matrace a ani rošt. Neobávajte sa, že by ste kúpou kompletnej postele stratili na komforte spania kvôli nekvalitnému matracu. Čalúnené postele sa vyrábajú v rôznom prevedení, čo umožňuje výber vloženého matraca s ohľadom na materiál i tuhosť. Veľkú obľubu si čalúnené postele získali kvôli ich vzhľadu. Vysoké látkou potiahnuté čelo vyplní priestor za posteľou. Ide o pohodlné riešenie, keď v posteli čítate alebo pozeráte televíziu. Ak si priplatíte, je možné kúpiť čalúnené postele s polohovateľným roštom. V každej čalúnenej posteli nájdete tiež úložný priestor. Aké sú nevýhody čalúnených postelí? Textilný poťah musíte vysávať, čistiť od škvŕn. Keď sa matrace vyležia, budete nútení kúpiť kompletne nové postele.

Boxspring postele

Takmer americké bývanie si zariadite vďaka boxspring posteliam. Často sa im totiž hovorí americké postele. Ide o akúsi vyššiu úroveň čalúnených postelí. A to doslova, pretože tieto postele sú veľmi vysoké. Okrem rámu a matraca ich výšku zväčšuje vrchný matrac. Boxspring postele sú veľmi pohodlné na spanie vďaka spodnému matracu, ktorý je zložený z troch vrstiev – pevný základ, pružinový stred a taštičková vrchná časť. Systém pružín a k tomu vrchný matrac sú zárukou, že sa tieto postele roky nevyležia. Navyše sa z nich veľmi komfortne stúpa na zem vďaka ich výške. Pozor na to, že matrac je nutné pravidelne otáčať, aby ste maximálne predĺžili jeho životnosť. Boxspring postele sú zo stránky dizajnu luxusnými posteľami, ktoré sa dobre vynímajú v spálni zariadenej v akomkoľvek štýle.