Dôležité fakty, ktoré by mali vedieť začínajúci i končiaci podnikatelia

0
1509

Častokrát sa dočítate na internete o tom, aké je podnikateľské prostredie na Slovensku zlé a ako sa tu nedá podnikať. Tí, ktorí až tak nesledujú ekonomické správy, možno ani len netušia, že negatíva podnikateľského prostredia na Slovensku sa dajú obísť. V nasledujúcich riadkoch sa dozviete fakty, ktoré by ste mali vedieť, ak ste buď začínajúci podnikateľ, alebo končiaci.

Dokážete svoju spoločnosť založiť v pomerne krátkom čase

Okrem toho, že môžete využiť služby firiem, ktoré ponúkajú založenie novej s.r.o. alebo a.s., vás môže zaujať aj založenie s.r.o. v Maďarsku. Celý proces prebieha nasledovne: Objednáte si službu; kontaktujete danú firmu, ktorá vám to zabezpečí; dodáte údaje potrebné k príprave dokumentov; podpíšete dané dokumenty; dostanete informáciu o registrácii do OR a na záver vás zaregistrujú na Daňovom úrade pre daň z príjmu alebo vás zaregistrujú aj k DPH. Celý proces bude prebiehať bez toho, aby ste boli akokoľvek zaťažení. Stačí, keď uvediete základné informácie ako meno, priezvisko a vek. Celý proces založenia spoločnosti vás bude stáť len niečo cez tisíc eur, čo nie je až taká horibilná cena v porovnaní s tým, keby ste si všetko vybavovali sami.

Existuje spôsob, ako neplatiť daňovú licenciu

Nájsť spôsob, ako neplatiť daňovú licenciu, nemusí byť až taký zložitý. Na Slovensku môžete nájsť firmu, ktorá vám odporučí pre vás najvhodnejší spôsob, ako sa vyhnúť plateniu daňovej licencie. Môže to ísť týmito spôsobmi: Buď svoju firmu zlikvidujete, alebo dáte návrh na zrušenie, zlúčite ju s inou alebo ju jednoducho odpredáte.

Na Slovensku kúpite kvalitné tonery do kancelárskych tlačiarní

Aj keď máte v kancelárskych priestoroch dostatočné množstvo tlačiarní, nemusíte mať dobrý toner. Skúste radšej nešetriť a investujte do lepších tonerov, ktoré vám vydržia podstatne dlhšie a nevyschnú pri dlhodobom nepoužívaní. Jeden takýto dobrý toner je práve toner značky HP CE285A.