Aké veľké okno dať na toaletu?

0
3290
20993012 - new simple modern bathroom with double sinks and natural color ceramic tile.

Určite mi dáte za pravdu, že vetranie v akejkoľvek miestnosti je nutné, a to predovšetkým z hygienického hľadiska. Ak by sme v domácnosti nevetrali, zvyšuje sa prítomnosť škodlivých látok a plesní, ale i samotná vlhkosť. To má pochopiteľne nežiaduce, ba v niektorých prípadoch až katastrofálne následky na naše zdravie, čomu sa chceme jednoznačne vyhnúť. Vetranie je najdôležitejšie najmä v kuchyni a toalete. Dnes si povieme, aké veľké okno by malo byť v kúpeľni, resp. na toalete, aby bolo zabezpečené dostatočné vetranie a prísun kyslíku.

Kde mám okno umiestniť?

Aj keď je prirodzené svetlo pre nás najlepšie, v prípade toalety je potreba sa trochu uskromniť. Veľké okná môžu pôsobiť dokonca nepríjemne, pokiaľ nie je umiestnené v podkroví a výhľad nesmeruje na okolitú krajinu. Jednou z najideálnejších volieb je dlhšie úzke okno v hornej časti miestnosti. Okno je síce menších rozmerov, no úplne postačí na osvetlenie miestnosti i vetranie. Výhodou je, že vás nebude stáť ani veľa, takže i ušetríte. Treba však zvážiť, kde presne okno umiestnite, keďže ho budete otvárať a na toalete je väčšinou voľný priestor obmedzený. Ak by vám z nejakého dôvodu okno na toalete vadilo, nebojte sa siahnuť po záclone alebo žalúziách, ktoré vám poskytnú maximálne súkromie a počas slnečných dní i zatienenie.

Výber je vcelku jednoduchý

Nad oknom na toalete však netreba dlho premýšľať či lámať si hlavu, no berte to skôr ako veľkú výhodu. Nie každý má totiž možnosť umiestniť okno práve do tejto miestnosti, čo spôsobuje, že odvetrávanie môže byť omnoho zložitejšie a drahšie. Netreba teda podceňovať túto skutočnosť a pokiaľ je to možné, určite čo najskôr siahnite po menšom okne na toaletu. Poraďte sa s vašim dodávateľom a vyberte si z viacerých tvarov, farieb či materiálov.

 

Autorské právo: iriana88w / 123RF Reklamní fotografie