Do kvalitných dverí sa investovať oplatí!

0
1561

Dvere sú súčasťou každej domácností, a práve preto by sme mali ich výberu venovať dostatok pozornosti. Práve tie výrazne zasahujú do vzhľadu interiéru, čiže spolu s ostatnými doplnkami v domácnosti by mali tvoriť jeden celok. Ak aj vy premýšľate nad kúpou nových dverí, nechajte sa inšpirovať nasledujúcimi radami.

Pravé alebo ľavé dvere?

Ponuka dverí je v dnešnej dobe skutočne pestrá, čiže je z čoho si vyberať. V prvom rade je dôležité ujasniť si, či chcete ľavé alebo pravé interiérové dvere, pričom jednoduchou pomôckou správnej voľby je postaviť sa tak, aby sa dverné krídlo otváralo smerom k vám. Následne si všímajte, na ktorej strane sú pánty, čiže ak sú po pravej ruke, ide o dvere pravé a naopak, ak sú po ľavej ruke, ide o dvere ľavé.

Na dverách sa šetriť neoplatí!

Uvedomte si, že dvere nie sú len akousi krátkodobou záležitosťou, ktorú za pár mesiacov vymeníte. Práve z tohto dôvodu sa oplatí investovať do kvalitných dverí, ktoré sa vyznačujú vysokou životnosťou, odolnosťou voči mechanickému poškodeniu a bezpochyby i prvotriednou konštrukciou. Vyplatí sa tiež dbať na konkrétne potreby a funkčnosť dverí v jednotlivých miestnostiach.

Povrch dverí – aký zvoliť?

Laminát je obľúbených materiálom, a to hneď z viacerých dôvodov. Ide o povrch, ktorý je nenáročný na údržbu, no okrem toho je vysoko odolný voči mechanickému poškodeniu, avšak len v prípade, ak zvolíte overeného predajcu. Hitom sú tiež umelé materiály akým je PVC, ktorý sa vyznačuje vysokou životnosťou, ale i nádherným dizajnom.

Vchodové dvere musia byť bezpečné!

V konečnom dôsledku sú to vchodové dvere, ktoré by mali byť najkvalitnejšie, čiže ich výberu je nutné venovať najviac pozornosti. Tie vás totiž chránia pred zlodejmi, ale tiež požiarom, čiže protipožiarne dvere sú skvelou voľbou najmä do panelákov, kde je toto nebezpečenstvo vzhľadom na vysoký počet ľudí v panelákovom dome omnoho vyššie.