Ako zariadiť veľký byt

0
1786

Vo väčšine článkov o interiérovom dizajne či architektúre, nájdete mnoho návodov, ako zariadiť malý byt alebo čo robiť aby pôsobil priestranne. No problém nastáva aj keď máte k dispozícii príliš veľký byt. Takýto priestor je náročný na zaplnenie a pritom zachovanie elegancie a jemnosti.
V nasledujúcich riadkoch vám ponúkame rady, s ktorými bude zariaďovanie hračkou.

Farby

Ak chcete váš byt alebo dom zútulniť, na steny naneste tmavšie odtiene teplých farieb. Nepoužívajte žiarivé farby, týmto by ste docielili dojem chladu a neosobnosti. Teplými farbami priestor opticky zmenšíte a tým celý byt zútulníte.
Medzi vhodné farby patria olivová zeleň, banánová žltá, v detailoch slivkovo modrá či bordová. Podlahu je dobré ladiť do prirodzených farieb zeme – hnedej či zelenej, neprirodzené odtiene by mohli na veľkom priestore spôsobovať pocit nestability. Poradiť si môžete aj s vysokým stropom. Ten znížite, keď ho natriete tmavším odtieňom.

Priestor

Veľký priestor je vhodné rozčleniť a na to nám poslúži nábytok alebo iné doplnky. Do veľkého priestoru môžete kúpiť nábytok väčších rozmerov. Vyberajte však skôr solitérne kusy, prípadne skrinky členené policami alebo priesvitnými a plnými dvierkami.
Priestor sa dá opticky rozdeliť aj podlahou, na ktorú uložíte rôzne koberce či koberčeky v rôznych farbách a odtieňoch.

Doplnky, okná a dvere

Vo veľkých priestoroch môžete popustiť uzdu svojej fantázii a kúpiť si, napríklad väčšie rastliny. Palmy či kvety s veľkými listami sú ideálne do veľkého bytu.
Samozrejme aj čo sa týka doplnkov, platí pravidlo: V jednoduchosti je krása, a preto sa snažte veci príliš nekomplikovať a nechajte priestor dýchať.
Do bytov či domov s rozľahlými izbami, jednoznačne odporúčame hliníkové dverehliníkové okná, ktoré pôsobia jemno a útulne. Hliníkové vchodové dvere skrášlia aj exteriér vašej nehnuteľnosti.