Ako vybrať masívnu komodu do obývačky, spálne a pracovne?

0
1009

Praktická komoda z dreva ponúka úložné priestory, ktoré využijete v pracovni, obývačke aj spálni. Ako skrinku vybrať a zladiť ju s ostatným nábytkom? Ukážeme vám to na nasledujúcich riadkoch.

Komoda z masívu podľa typu miestnosti

Komoda v spálni vám ponúkne úložný priestor pre posteľnú bielizeň a ďalšie textílie. Ak nemáte samostatný šatník, uložíte sem i časť oblečenia. Komoda by mala ladiť s posteľou, skriňou a nočnými stolíkmi. Menším spálňam pristane úzka a zároveň vyššia komoda. Pokiaľ si nemusíte s priestorom robiť starosti, vyberajte podľa vzhľadu a požiadaviek na úložné priestory.

Zlaďte komodu do obývačky s obývacou stenou a sedacou súpravou. Zohľadnite materiál, farbu aj celkový štýl. Postrážte si, aby sa vám do poličiek zmestilo všetko potrebné od elektroniky až po spoločenské hry. Do pracovne sa hodí akákoľvek drevená komoda z masívu. Schováte do nej korešpondenciu, faktúry, písacie potreby i ďalšie nevyhnutnosti. Do kancelárie sa najlepšie hodí tmavšie drevo.

Komoda podľa materiálu

Drevo

Komody z dreva a dreveného masívu vynikajú odolnosťou, dlhou životnosťou a nadčasovo elegantným dizajnom. Nevýhodou je vyššia hmotnosť aj cena a nutnosť strážiť ošetrenie dreva. Nábytok lakovaný priamo od výrobcu býva odolnejší voči opotrebovaniu, nečistotám, vlhku i vode. Drevená komoda sa hodí ako do spálne, tak do pracovne, obývačky či detskej izbičky.

Lamino

Veľkou výhodou lamina je nižšia cena a jednoduchšia manipulácia vďaka nižšej hmotnosti. Lamino tiež ľahko udržíte čisté. Nemá však takú výdrž a odolnosť ako masívne drevo.

Kovové prvky

Nábytok s kovovými prvkami sa hodí do moderných interiérov v rustikálnom či industriálnom štýle. Nadchne vás, ak máte radi originalitu a zároveň ľahkú prácu pri údržbe. Pri upratovaní na kov nepoužívajte drôtenku, hrubú hubku, bieliace čistiace prostriedky, chlór ani abrazívny piesok. Kovové rámovanie stačí utrieť navlhčenou handričkou z mikrovlákna.