Viete používať masážne kreslo správne? 4 tipy ako na to

0
1609

Určite viete, že masážne kreslo predstavuje komfortný spôsob ako si užiť masáž v pohodlí domova. Ale viete ako používať vaše kreslo tak, aby ste ho využili na maximum?

Prinášame pre Vás 4 tipy ako na to.

  1. Začnite pomaly

Ľudia, ktorí nikdy nepoužívali žiadne masážny prístroj, by mali pri ich používaní začať celkom pomaly.

Keďže svaly nie sú zvyknuté na pravidelné masírovanie, pomalý začiatok zabráni zbytočnej bolesti alebo inak nazývanej „svalovici“ . Prvý týždeň je potrebné obmedziť masírovanie maximálne na 1-2 razy. Neskôr môžete zvýšiť počet masírovaní na 2-3 týždenne. Pokiaľ vám častejšie masírovanie nebude spôsobovať bolesť svalov alebo iné nepohodlie, môžete sa masírovať tak často ako vám bude vyhovovať.

  1. Preštudujte si všetky nastavenia a funkcie masážneho kresla

Väčšina masážnych kresiel je vybavená množstvom rôznych nastavení a programov. Niektoré majú zabudované reproduktory či iné neočakávané vymoženosti, a preto je vhodné si pred použitím preštudovať, čo všetko vám vaše masážne kreslo ponúka. Pri zabehnutej rutine už sa vám nebude chcieť študovať manuál. Takisto si nastavte pomocou ovládačov parametre vášho tela tak, aby masážne kreslo bolo presne prispôsobené vašim potrebám.

  1. Masírujte najmä problémové partie

Keď sa v kresle masírujete, snažte sa zamerať masážne pohyby najmä na problémové časti tela. Zameraním na tieto oblasti získate lepšie výsledky vo veľmi krátkom čase. Najlepšia je celotelová masáž so zameraním na problémové partie. Ak však vaše kreslo napríklad nemasíruje chodidlá, masážny prístroj určený priamo na nohy váš problém hravo vyrieši.

  1. Masážne kreslo pravidelne čistite

Keď si kupujete masážne kreslo, určite ho chcete používať dlhé roky. Pravidelnou údržbou môžete dosiahnuť dlhú životnosť a bezproblémové fungovanie. Nenechávajte vaše kreslo dlho bez pohybu, pretože nepoužívaním sa môže na ňom i v ňom usádzať prach.

Preto používajte vaše kreslo pravidelne a efektívne a vaše svaly budú stále v dobrej kondícii a vy sa budete môcť pohybovať bez problémov a zbytočnej bolesti.