7 vecí, ktoré vám uľahčia pracovný deň

0
1905

Existujú veci, ktoré by mali byť súčasťou výbavy každého človeka, ktorý pracuje v kancelárii. Predmety, ktoré našu prácu maximálne uľahčia. Možno vás prekvapí aké zdanlivo obyčajné veci vedia prevrátiť celý váš nesystematický pracovný rytmus na pohodovú prácu bez stresov. Poďme sa na týchto pomocníkov pozrieť zblízka.

7věcí_diářPlánovanie na prvom mieste

Aj keď mnohý ľudia si už zvykli používať vo svojom pracovnom aj osobnom živote diár, je stále plno takých, ktorý jeho čaro neobjavili. Často je počuť, že zapamätať si pár termínov nie je predsa nič zložitého. Možno nie je, avšak v dnešnom uponáhľanom svete je veľmi ťažké držať v hlave najme termíny, ktoré majú byť až o pár týždňov. Napísať si dátum schôdzky či napr. návštevy lekára na papierik tiež nie je riešenie. Malé papieriky často niekam založíte a potom ich nie a nie nájsť. Jednoznačne najpohodlnejším riešením je zaopatriť si diár. Oproti napr. mobilným verziám sa vám s ním nemôže stať, že by ste sa k nemu nemohli dostať, pretože sa vám mobil vybil.

Dajú sa kúpiť v rôznych farbách, materiáloch aj veľkostiach. Existujú dokonca aj luxusné sady vďaka ktorým sa z diára stane nezvyčajný módny doplnok.  Menšie verzie diáru sa zmestia takmer do každej kabelky či tašky, takže budete mať tohto malého organizátora času stále pri sebe. Vďaka tomu sa vám už nikdy nestane, že by ste nejakú schôdzku zmeškali.

S čím vyraziť do terénu?

Táto časť sa bude týkať najme pánov. Pre ženy je  taká vec ako kabelka alebo taška samozrejmosťou. Avšak muži majú často tendencie nosiť veci po vreckách, v rukách, alebo v športovom batohu. Malý obsah vreciek zapríčiňuje nevzhľadné vypukliny na nohaviciach a pobehovať po schôdzkach s notebookom v rukách tiež nie je zvlášť pohodlné. Nosenie batohu je tiež kapitola sama o sebe. Iste, do lesa a na výlety je to skvelý pomocník, v prípade, kedy potrebujete premiestniť nejaké naozaj ťažké veci sa rovnako hodí, ale na bežné nosenie do mesta sa skrátka nehodí. V kombinácii s oblekom potom ide o hotovú módnu katastrofu. Odhoďte teda svoje staré zvyky a vsaďte na tašku. Určite oceníte to, aká je praktická. Vojde sa do nej všetko čo potrebujete. Mobil, kľúče, peňaženka, diár a dokonca aj notebook. Kúpiť sa dajú menšie tašky, ale aj taška na notebook, taška na tablet, organizér na tablet, alebo pre tých menej náročných, ktorý u seba nosia naozaj minimum vecí, diplomatka. Ide o zložky na zips, do ktorých si založíte dokumenty, ale aj mobil, pero či kľúče. Taška nielenže uľahčí váš život, navyše aj pridá vášmu zovňajšku.

7věcí_operka_nohouKoniec opuchnutých nôh

Stále viac ľudí rieši ergonómiu nábytku. Vyberajú si kúsky, ktoré kladú dôraz na potreby nášho tela a zabraňujú tak napr. nezdravému sedeniu. Jedna z vecí, ktoré naozaj oceníte je nožná opierka. Obstarať si môžete klasickú verziu, ktorá slúži čisto k tomu, aby ste si netlačili na krvný obeh v kolennom kĺbe a neopúchali vám nohy. Na trhu sú aj také, u ktorých si môžete meniť sklon a výšku opierky. Pre tých, ktorý majú problém so studenými nohami existuje dokonca aj vyhrievaná nožná opierka.

Keď na vás padne únava

Niektorí z nás pijú kávu proste len pre jej lahodnú chuť. Pre iných je pitie kávy rituál, pri ktorom sa na chvíľu zastavia. No a niekto si ju obľúbil vďaka tomu, že vie veľmi účinne zabojovať s únavou. Či už je to tak či tak, kávovar v práci naozaj poteší. Zalievaná instantná káva sa nedá s tou z kávovaru porovnať. Čerstvo pomleté kávové zrnká naviac zabezpečia to, že sa po vašej kancelárii rozplynie nezameniteľná vôňa. Vymeňte čerstvú kávu z kávovaru, u ktorej si môžete ľahko overiť jej kvalitu, za instantnú.

Ako vidíte, vecí, ktoré vám uľahčia pracovný deň je naozaj veľa. A to sme rozhodne nespomenuli všetky. Skartovačky, podložky ku klávesnici, podstavce pod monitor počítača, viazače dokumentov atď., to sú všetko predmety, vďaka ktorým prejdete pracovným dňom s ľahkosťou a bez zbytočných stresov.