Zbavte sa krtkov vďaka šikovným odpudzovačom!

0
1430

Škoda spôsobená krtkami je pravdepodobne najviac frustrujúcim problémom v záhrade. Zaujíma vás, ako sa zbaviť krtkov raz a navždy? Nechajte sa inšpirovať nasledujúcimi tipmi a uvidíte, že je to pomerne rýchle a jednoduché.

Ako funguje odpudzovač krtkov?

Krtince prirodzene prevzdušňujú pôdy a eliminujú larvy deštruktívneho hmyzu. Problém však nastáva vtedy, keď krtkovia napadnú trávniky a záhrady, poškodia rastliny či zeleninu. Práve vtedy, keď krtko tunelovaním ničí trávu až ku samotným koreňom, najvhodnejšie je použiť odpudzovač krtkov, ktorý produkuje zvuk a vibrácie na veľmi nízkej frekvencii. Výhodou je, že táto frekvencia je pre hlodavcov veľmi nepríjemná, čo následne spôsobuje to, že nielen krtkovia, ale aj ostatní škodcovia žijúci v pôde opustia priestor chránený prístrojom.

Maximálna bezpečnosť prístroju

Elektronický plašič krtkov je určený pre krtkov, hlodavcov, piskorov, hrabošov, ba dokonca aj hadov. Nebojte sa, odpudzovače sú maximálne bezpečné rovnako ako aj pre človeka, tak aj pre domáce i hospodárske zvieratá. Prístroje teda môžu využívať rodinky s malými deťmi, ale aj staršia generácia, ktorá si chce zachovať nepoškodený a pekný trávnik za každých okolností.

Na toto radšej zabudnite

Ak si myslíte, že „domáce rady“ starých materí sú účinnejšie ako odpudzovač hladovcov, asi vás príliš nepotešíme. Totiž, pasce, jedovaté návnady či otravy môžu zvieratá usmrtiť a vy si tak môžete spôsobiť nemalé problémy. Ak vám záleží na životnom prostredí, zabudnite na podobné nástrahy a radšej stavte na istotu. Ideálny čas, kedy použiť odpudzovače krkov sú jar a jeseň, kedy je pôda vlhká, a teda živočíšni škodcovia sú najaktívnejší. Tak čo poviete, aj vy vyskúšate overený a zároveň bezpečný prístroj, ktorý sa môže pochváliť pozitívnymi referenciami od mnohých spokojných zákazníkov?