Výber správnej izolácie nenechávajte na náhodu!

0
1084

Tepelnoizolačné výrobky nájdeme na trhu vo forme dosiek či rohoží, ktoré sa navzájom líšia rozdielnou skladbou materiálu, ale aj hrúbkou. To znamená, že na trhu nájdeme množstvo izolačných materiálov, avšak ak nepatríte v tomto smere medzi odborníkov, výber môže byť pre bežného človeka skutočne náročný. Jedným z príkladov kvalitného a efektívneho izolačného materiálu je PUR pena, ktorá pre svojich užívateľov ponúka množstvo neprekonateľných výhod, ktoré si okamžite zamilujete aj vy!

PUR pena – aké má vlastnosti?

Polyuretánová PUR pena vyniká v porovnaní s polystyrénom lepšími tepelnoizolačnými vlastnosťami. PUR je vo forme dosiek alebo pien, ktoré sa aplikujú striekaním, čo znamená, že sa priľne na akýkoľvek povrch. Má hydroizolačné vlastnosti, minimálnu nasiakavosť a vysokú odolnosť. Práve tento izolačný materiál, akým je PUR blok, otvára nové možnosti vo využití v danom odbore. Špeciálne stabilizované polyuretánové dosky sú patentovaným výrobkom, ktorý prináša unikátne schopnosti. Najlepšou vlastnosťou polyuretánu je práve jeho výborná tepelnoizolačná schopnosť, vďaka ktorej je jeho použitie naozaj všestranné. PUR dosky je možné nájsť v širokom spektre formulácií vo viacerých hustotách, pričom tuhé materiály dokážu uspokojiť požiadavky aj náročných zákazníkov, ktorí si zakladajú na mechanickej pevnosti, tepelnej odolnosti či povrchových aspektoch. A aké sú ďalšie výhody, ktoré ponúka PUR fasáda?

  • Obľúbený materiál pre konštruktérov i dizajnérov na tvorbu prototypov, rekvizít či 3D reklamy,
  • Vynikajúca obrobiteľnosť pomocou ručného alebo CNC frézovania,
  • Jednotné a konzistentné vlastnosti,
  • Vysoká životnosť.

Pokiaľ aj vy váhate, či je PUR dizajnová doska tá pravá voľba aj pre vás, neváhajte a poraďte sa s odborníkom, ktorý má v tomto smere bohaté schopnosti a bude vám vedieť poskytnúť relevantné informácie, ktoré vám v konečnom dôsledku pomôžu pri rozhodovaní.