Tipy na lacné dekorácie a doplnky, ktoré nesmú u vás doma chýbať

0
333
Tipy na lacné dekorácie a doplnky, ktoré nesmú u vás doma chýbať

Zariadiť novostavbu od podlahy až po strop stojí balík peňazí. V závere zistíte, že vášmu domovu ešte niečo chýba, ale peniaze vám už nezvýšili. Na rad prichádzajú hodiny premýšľania, kde zohnať lacné dekorácie a doplnky, ktoré by ešte viac nezaťažili rodinný rozpočet. Niekedy stačí naozaj málo a aj tmavý kút v dome sa môže zmeniť na estetickú oázu.

Malé, lacné kúsky nábytku

Šetriť peniaze na nábytku sa dá i tak, že namiesto veľkých skríň kúpite menšie komody, skrine a skrinky, ktoré nie sú na prvý pohľad robustné, ale uložíte do nich veľa vecí. Navyše prvé spomínané, komody, môžu poslúžiť ako náhrada za police. Komody sú priam ideálne na to, aby ste ich skrášlili fotografiami, kvetmi, vázami alebo výrobkami z rúk vašich detí. Nad komodou sa skvele vynímajú nástenné hodiny. Pokojne jedny vintage kúpte z druhej ruky a uvidíte, že sa biela stena zmení na estetickú nirvánu.

Lacné dekorácie na stenu

S vintage hodinami si nevystačíte vo všetkých miestnostiach. Iste budete hľadať spôsob, ako spestriť steny v detskej izbe alebo nad manželskou posteľou v spálni. Skvelou ideou sú čoraz viac moderné fotografie, ktoré sa dajú pomocou špeciálnej gumy nalepiť priamo na maľovku. Ak vás omrzia na jednom mieste, stačí ich prelepiť na iné. Táto dekorácia je lacnejším variantom fototapiet. Navyše pohľad na rodinné fotografie vám vždy zlepšia náladu. Skvelou ideou sú samolepiace tapety v imitácii tehál. Nalepte ich na časť steny a celé vyžarovanie miestnosti sa zmení. A čo staré dobré obrazy? Niektoré diela sú vskutku drahé. Radšej vyskúšajte do rámu zasadiť obraz vyrobený z otlačkov rúk alebo labiek domáceho maznáčika.

Kúty nenechávajte prázdne

V súčasnosti sú trendové veľké miestnosti v podobe spojenia kuchyne, jedálne a obývacej izby. Takéto otvorené priestory niekedy vyzerajú prázdne i v prípade, že je v miestnosti dostatok nábytku. Skúste preto zaplniť kúty, ktoré opticky miestnosť zmenšia. Poslúžia vám k tomu kreslá alebo veľké vázy so sušenými kvetmi. Zaujímané a pekné kreslá sú však drahšie. Pátrajte na internete, kúpte si staršie kreslo a svojpomocne si ho doma opravte. Drevené časti prelakujte a čalúnenie stačí len vytepovať.

Náš tip: Život do každej miestnosti dokáže vniesť drevo. Drevené nástenné doplnky vyrobené handmade sú oveľa lacnejšie, ako si myslíte. Zaujímavo vyzerajú napríklad drevené rodinné kalendáre alebo drevené vešiaky na medaily.