Stále váhate nad kúpou plastových okien a dverí? Spoznajte všetky ich výhody

0
1307

Plastové okná a dvere sú výhrou vo všetkých ohľadoch. Oproti klasickým dreveným majú omnoho vyššiu životnosť, neoberú vás o čas pri údržbe a hlavne ich kúpou ušetríte každý mesiac výdavky na energie. Poobzerajte sa po ostatných domoch. Viete prečo ich majitelia dali prednosť plastu? Pretože vedia, že v pomere ceny a kvality nenájdu lepší materiál na výrobu okenných profilov a dverí.

Aké by mali byť vaše okná a dvere

Vchodové dvere plastové a okná z plastu spĺňajú všetky požiadavky moderného bývania. Vyzerajú dobre na novostavbe i na staršom rodinnom dome, dajú sa prispôsobiť vašim predstavám, odolajú nepriazni počasia a vydržia vám celý život. Práve tieto vlastnosti by mali spĺňať všetky okná a dvere. Tak prečo ste nevymenili vaše staré drevené za nové, plastové? V tomto prípade nie je nostalgia na mieste. Väčšina zástancov dreva tvrdí, že žiadny iný materiál nemôže vyvolať toľko emócií a pocit útulnosti. Možno len netušia, že plastové vchodové dvere a okná sa dajú vyrobiť v nespočetnom množstve rôznych tvarov a farebných prevedení. Od drevených sú na prvý pohľad nerozoznateľné. Ak ste sa konečne pre plastové okná či dvere rozhodli, v prvom rade si premyslite, čo od nich očakávate. Veľa ľudí si myslí, že vyšším počtom komôr v oknách dosiahnu lepšiu izoláciu. Dnes sa dajú zakúpiť profily až s piatimi komorami. Vyšší počet komôr však nezaručuje až takú úsporu energie. Menší počet komôr s kvalitným presklením a tesnením je lepšou voľbou ako viacej komôr. Pri plastových dverách investujte do kvalitného kovania a bezpečnostného systému uzamykania.

Výhody okien a dverí z plastu

Dvere z plastu či plastové okná a ich cena v pomere s kvalitou je bez pochýb ich najväčšou výhodou. Žiadny iný materiál vám za priaznivú cenu neposkytne toľko výhod ako plast. Kúpou dvier a okien z plastu končia akékoľvek vaše starosti s nimi. Nepotrebujú údržbu, len je ich občas potrebné pretrieť vlhkou handričkou a premazať ich obvodové kovanie. Ak túžite po oknách a dverách na celý život, plastové sú správnym výberom. Najnovšie technológie výroby zaručujú ich životnosť minimálne 30 rokov. Keďže je dopyt po všetkom, čo je z plastu, výrobcovia mysleli naozaj na každého. Plastové okná a dvere sa vyrábajú vo všetkých farbách, atypických i nepravidelných tvaroch. Dvere z plastu sa dajú ozdobiť ornamentmi alebo si do nich môžete dať vsadiť sklenú výplň. Na záver musíme spomenúť dôležitú vlastnosť okien a dverí z plastu, je ňou vysoká schopnosť izolácie. Plast udržuje v miestnostiach stabilnú teplotu a neprepustí dnu studený vzduch. Navyše sa potešia aj priaznivci relaxu. Plastové okná a dvere sú ochranou proti hluku z vonku vďaka zvukovo izolačným vlastnostiam.