Plastové okná sú ešte stále v móde. Čím vedia zákazníka osloviť?

0
1304

Plast je stále najpredávanejším materiálom, za čo môže viacero faktorov

Možno sa vám zdá, že plast už dávno nie je žiadaným materiálom pre okná a dvere, no skutočnosť je úplne iná. Ešte stále si drží svoje postavenie na trhu a na Slovensku je najpredávanejším z viacerých dôvodov. Ak sa pozrieme na kritérium plastové okná cena tak zistíme, že práve toto ich neustále drží nad vodou. Nie každý má dostatok financií na to, aby svoju domácnosť vybavil hliníkom alebo drevom a preto je plast tým najvhodnejším riešením. Jedným z dôvodov ich obľúbenosti je aj ľahká údržba, ktorú zvládne naozaj každý.

Kým o drevo sa musíte pravidelne starať, plast si žiadnu špeciálnu starostlivosť nevyžaduje. Stačí ho raz alebo dvakrát za rok očistiť mokrou handričkou a bude vyzerať nielen ako nový, ale vydrží vám aj dlhé desaťročia. Výhodou tohto materiálu je možnosť výberu viacerých farebných odtieňov, ktorý je možné prispôsobiť nábytku, dekoráciám alebo vonkajšej fasáde. Ľudia si obľúbili plastové vchodové dvere a okná v drevenom alebo hliníkovom prevedení, čo im prináša istú dávku slobody.  Je to možnosť, ako mať okná a dvere za bezkonkurenčnú cenu s výzorom úplne iného materiálu. Z pohľadu tepelnoizolačných vlastností je plast taktiež postačujúci a splní všetky vaše očakávania. Nemusíte sa preto obávať vysokých účtov za kúrenie, pretože takéto okná a dvere vám teplo v žiadnom prípade neprepustia.

Ak chcete aby vás ochránili aj pred zvukom z vonku, treba sa rozhodnúť pre správny počet skiel. V praxi platí, že trojsklo je v otázke ochrany omnoho silnejším ako také dvojsklo. Spomenúť by sme mali aj ďalšiu výhodu tohto materiálu, ktorou je možnosť výroby rôznych tvarov okien. Ak máte doma okná neobvyklých tvarov a veľkostí, nad inou možnosťou ako je plast ani nerozmýšľajte. Netypické tvary iným spôsobom zaskliť nedokážete a preto je pre vás plast istotou, s ktorou dokážete vykúzliť okná naozaj rôznych tvarov.

Má plast aj nejaké nevýhody?

Samozrejme ako všetko na svete aj plastové okná a dvere majú svoje nevýhody. Z pohľadu dizajnu nejde o nič výnimočné a mnohí hovoria o umelom vzhľade, ktorý sa do dnešných moderných stavieb už nehodí. Vhodnejším riešením preto môže byť plast s imitáciou dreva, čím dosiahnete pekné okná za výbornú cenu. Náročnejšia môže byť aj ich oprava, pretože v prípade mechanického poškodenia budete na pomoc potrebovať odborníka.

V rámci životnosti sa netreba spoliehať  že vám vydržia celý život, pretože tieto okná vydržia o niečo menej ako napríklad hliník. Na druhej strane pri dobrom zaobchádzaní a kvalite plastu vám vedia robiť spoločnosť dlhé desaťročia. Ak vás tento materiál oslovil a plánujete ho zakúpiť, odporúčame vám pozrieť si  plastové okná Bratislava. V ponuke nájdete rôzne moderné a štýlové prevedenia, z ktorých si určite vyberiete.