Kedy je ideálny čas pre nákup športových potrieb?

0
1443

Rozhodli ste sa nakúpiť si novú športovú výbavu? Aj ceny týchto pomôcok sú premenlivé. Či už si kupujete svoje úplne prvé náčinie, alebo len vymieňate to staré, určite sa vám hodia naše tipy pre najspokojnejší nákup.

Vyberajte z letákov, nie z katalógov

Katalógy nových modelov sú vždy plné produktov, ktoré majú umelo navýšenú cenu. Ak chcete kupovať značku priamo od výrobcu, pripravte sa na tú najvyššiu možnú cenu. Kopačky, ktoré by ste o pol roka kúpili v obchode za 100 eur, vás môžu vyjsť pokojne aj 200 a viac.

Ide jeseň, čas na letnú výpredaje

Všetky športové pomôcky a výbava, ktoré využívajú športovci pri letných športoch, budú na jeseň lacnejšie. Podobne je to aj s bazárovými kúskami. Častokrát si niekto kúpi úplne nerozvážne vec, ktorú ani nepoužije a hodí ju na inzerát za výrazne nižšiu cenu. Samozrejme, až po sezóne.

Zimné veci kupujte ihneď

A nielen tie. Pokojne aj obľúbené posilňovacie stroje. Základom je kupovať ich v dostatočnom odstupe pred sezónou, nie až tesne pred ňou alebo počas nej. Ceny sa začnú postupne zvyšovať už v októbri a v decembri zaplatíte napríklad za lyže oveľa viac. Využite túto možnosť.

Nedajte sa zlákať vianočnými ponukami

Vianoce sú obdobím, kedy všetci nakupujú doslova ako zbláznení. Toto mnohé obchody využívajú tak, že umelo navýšia ceny a potom spravia nejakú akože akciu. V skutočnosti je však aj cena po akcii vyššia než počas iných mesiacov roka. Vianočné nákupy rozhodne neodporúčame.

Vyčkajte na február

Keď sa všetko ukľudní, začnú povianočné výpredaje. Práve vtedy je ideálny čas na nákup športového oblečenia a náradia, hlavne toho zimného. Letné sa pomaly ale isto dostáva d o sezóny a jeho ceny môžu opäť pomaly a nenápadne začať stúpať a trochu potrápiť vašu peňaženku.