Ekologické okná vyrobené z dreva – aké sú ich vlastnosti?

0
1412

Typ stavby, do ktorej vyberáte výplne okenných a dverných otvorov,  je nesmierne dôležitý. Totiž, ak budete stavať drevený zrub, je vhodné vybrať drevené okná označované ako eurookná alebo siahnuť po drahších špaletových oknách, ktoré sú v modernom prevedení osadené izolačným dvojsklom. Plastové okná sú ideálnou voľbou pre všetkých tých, ktorí hľadajú priaznivú cenu a výkon, čiže akúsi „zlatú“ strednú cestu, ktorou nič nepokazia. Avšak, dnes sa zameriame práve na drevené okná, ktoré sú v poslednej dobe voľbou číslo jeden mnohých slovenských domácností preferujúcich kvalitu a nadčasový dizajn!

Eurookná s dlhou životnosťou

Medzi neprekonateľné výhody eurookien a dverí patrí ich dlhá životnosť. V dnešnej dobe sú vyrábané z lepených lamiel, pričom technológia výroby spočíva v ich napojení. Ak sú pravidelné ošetrované, a teda dbáte o ich dôkladnú starostlivosť, ich životnosť sa môže vyšplhať až na niekoľko desiatok rokov. Okrem toho sa eurookná vyznačujú výbornými tepelno-izolačnými vlastnosťami, akustickými vlastnosťami a nádherným dizajnovým prevedením, ktoré vás ohromí od prvého momentu.

Tradične kvalitné bezpečnostné dvere

Základom každej domácnosti sú vchodové dvere, ktoré sú akýmsi vstupom do domova každého z nás. Aby ste sa cítili bezpečne a komfortne za každých okolností, ideálnou voľbou sú bezpečnostné dvere, ktoré disponujú bezpečnostnými prvkami, čo znamená, že sú odolné voči vlámaniu cudzou osobou. Vyžadujú si síce vyššiu investíciu, no tá sa vám behom nasledujúcich rokov vráti.

Ekologické drevené okná

Drevené okná, ale i dvere sú veľmi ekologické, a tým pádom aj šetrné k životnému prostrediu. Neobsahujú žiadne toxické alebo alergénne materiály, a preto sú vhodné do rodín s malými deťmi či alergikmi. Tak čo poviete, aj vy siahnete po ekologických produktoch, ktoré sú mimoriadne priaznivé pre naše zdravie i životné prostredie?